20bet
4.8/5

20bet

100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Регистрација
Важат условите за бонус

20Bet е нов играч на пазарот. И покрај ова, операторот веќе успеа да добие голем број на задоволни играчи. Обложувалницата 20Bet се одликува со бонус за добредојде, што е многу привлечно. Операторот инвестира во максимална функционалност. Веќе можете да го видите на самата веб-страница. Заедно со професионалната корисничка поддршка, ова го прави еден од најпријателските обложувалници на пазарот. Лиценцата на казиното доаѓа од Курасао. Веб-страницата 20Bet има интересна, модерна графика која сигурно ќе привлече играчи кои обрнуваат внимание на такви работи. Ова казино работи со најдобрите провајдери на софтвер за да ги одржува сите игри без проблеми.

Бонус за добредојде

100% до 100 €

бонус за прв депозит за спортско обложување

  1. Регистрирајте сметка на 20BET
  2. Изберете го овој бонус и депозит од најмалку 10 €
  3. Добијте го вашиот бонус за спортско обложување!

Оваа понуда е достапна само за новите играчи кои го направиле својот прв депозит и ја избрале оваа понуда како бонус за добредојде. Сите играчи мора да имаат 18+ години и полнолетни за да се коцкаат.

Минималниот депозит потребен за да се добие бонусот е 10 ЕУР (10 USD/15 CAD/10 CHF/40 PLN/100 NOK/15 NZD/3.500 HUF/20 BGN/250 CZK/90 ARS/6 BRL/1.000 CLP/90 INR /14.000 KRW/5 PEN/1.200 JPY).

Максималниот бонус што може да се додели во оваа промоција е 100 EUR (100 USD/150 CAD/100 CHF/400 PLN/1.000 NOK/150 NZ

Регистрација

Ако сте избрале 20Bet, ќе треба да регистрирате сметка за да започнете да играте. Без разлика дали ќе го направите ова од почетната страница или од картичката за казино, ќе бидете регистрирани на двете страници. Една сметка ќе ви овозможи да ги играте сите игри на страницата и да се обложувате на спортски резултати. Регистрирањето сметка не е тешко. Како и со другите обложувалници, ќе треба да ги дадете сите ваши лични податоци и адреса на е-пошта. Откако ќе потврдите дека вашата адреса за е-пошта е точна, можете да започнете да играте.

Спортско обложување

Букмејкерот 20Bet ви овозможува да се обложувате на сите главни спортови. Можете дури и да се обложувате на помалку популарни спортови како одбојка или скијачки скокови. Импресивен е и бројот на настани во индивидуалните спортови.

Убедливо најпопуларниот спорт на 20Bet е фудбалот. Таму бројот на настани е убедливо најголем. Надвор од викендите, често надминува 1.000 настани. 20Bet нуди облози на сите големи лиги.

Имате многу опции за обложување на настани во германската, шпанската или француската лига. Недостасуваат натпревари од пониска лига и куп натпревари во поегзотични земји.

За букмејкерот зборуваат атрактивни коефициенти. Обложувалницата има релативно голем избор на обложување во живо на фудбалски настани. Стриминг не е достапен, но се дадени графички статистички описи на повеќето настани.

Начини за плаќање

Букмејкерот 20Bet дава голем избор на начини на плаќање. Во овој поглед не заостанува зад своите конкуренти. Можете да депонирате со вашата кредитна картичка, но и со еден од неколкуте онлајн паричници.

Алтернативно, можете да користите купон. Друга интересна опција е да направите депозит во криптовалута. Операторот прифаќа Bitcoin, Litcoin и Etherum. Внимавајте, сепак, дека депонирањето во криптовалута ќе ве спречи да го добиете бонусот за добредојде.

Услуги на клиентите

Примарниот начин за контакт со поддршката на 20Bet е преку разговор во живо, кој е достапен 24 часа на ден. Можеме да ја користиме и формата за контакт. Веб-страницата има и две адреси за е-пошта – една за контактирање со поддршка за конкретна помош и една за поднесување жалби. Клиентите на казино треба да очекуваат одговор од консултантот за помалку од 24 часа.


20bet България 20bet Brasil 20bet Česko 20bet Deutschland 20bet ES 20bet Ελλάδα 20bet भारत 20bet Hrvatska 20bet Magyarország 20bet MK 20bet MS 20bet Norge 20bet Perú 20bet PH 20bet RO 20bet Slovensko 20bet Slovenija
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Регистрација
Важат условите за бонус
5.0
Trust & Fairness
5.0
Games & Software
5.0
Bonuses & Promotions
4.0
Customer Support
4.8 Overall Rating
Ново спортско обложување
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!

50% БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈД ДО 80 ЕВРА

© Copyright 2022