Најдобрите веб-страници за спортско обложување

Дали сте заинтересирани за спортско обложување? Дали сакате да направите добар избор и да изберете букмејкер кој е безбеден и има понуда прилагодена на вашите преференции? Вреди да се запознаете со проценките на експертите. Специјално за вас подготвивме преглед на водечките обложувалници кои работат во вашата земја.

Со цел објективно да ја прегледаме обложувалницата, треба да потрошиме значително време на неговата веб-страница и да обрнеме внимание на секој од елементите важни за потенцијалниот корисник. Секоја букмејкерка ја оценуваме не само низ призмата на конкуренцијата, туку пред се имајќи ја предвид безбедноста на играчот. Затоа, темелно ги анализираме елементите како што се веб-страницата, шансите и понудата, бонусите и промоциите, како и интуитивноста на работењето и контактот со службата за корисници. Интегритетот и транспарентноста се исто така клучни.

Најнови прегледи
100% ДО 7500 МКД
Важат условите за бонус
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Важат условите за бонус

50% БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈД ДО 80 ЕВРА

Важат условите за бонус
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Важат условите за бонус

Букмејкер на месецот

22bet

Овој месец ја избравме 22bet за букмејкер на месецот. Кога зборуваме за обложувалници, не може да се занемари брендот 22bet. Таа е една од најголемите компании во овој сектор која работи на пазарот на обложувалници. Своето присуство го започна во 2017 година, така што е релативно свеж играч, но веќе успеа да добие одреден број верни фанови. Една од најсветлите точки на понудата на букмејкерот е многу широк спектар на компјутерски игри на кои може да се обложувате, плус просперитетно онлајн казино вреди да се забележи. 22Bet поседува лиценца за eGaming од Курасао, што значи дека пристапот до страницата е блокиран во многу земји. Меѓутоа, онаму каде што може да се пристапи на страницата, таа е многу популарна и доверлива. Ефикасната служба за помош и многу добро функционалната апликација вреди да се споменат на самиот почеток. Сепак, има многу повеќе предности на букмејкерот, што го прави многу светла точка на мапата на светските обложувалници кои работат во интернет просторот.

400 000

Клиенти ширум светот

22BET прифаќа повеќето земји, но неговата веб-локација може да биде цензурирана во вашата земја.

160

Решенија за плаќање

Голем избор на методи за депозит и повлекување, вклучително и крипто валути.

ОДЛИЧНА ПОДДРШКА

Професионална поддршка за корисници 24 часа на ден и достапна преку разговор во живо.

Бонус од 22bet

100% ДО 7500 МКД

Како и со сите други даватели на обложување, оние кои се регистрираат на 22Bet можат да имаат корист од бонус за добредојде. Со првата уплата на новосоздадената корисничка сметка, новите клиенти добиваат 100% бонус. Ова е бонус за усогласен депозит каде што првиот депозит ќе се совпадне со 100%. Доколку го откупите бонусот за спортско обложување, максималниот износ што можете да го добиете е 7500 МКД. Ако го сакате за вашите онлајн казино активности, ќе добиете дури 300 долари во бонуси.

Спортско обложување

Еден од најважните аспекти според кој се оценува секоја платформа за обложување е несомнено спортското обложување. Тоа значи дека во секаков вид фудбал, обложувањето безбол, кошарка или НФЛ е многу важен дел од понудата. Во случајот на 22Bet, ова е доста обемно, вклучувајќи спортови како што се трки во Мото ГП, Формула Ф1 или други индивидуални спортови како што се голф или тенис.

Вреди да се знае дека 22Bet нуди големи спортски настани како што се разни светски првенства или Олимписки игри. Тоа значи дека може да се најде широк спектар на облози на вакви спортски настани, кои се придружени и со голем број можности за обложување. Ова значи дека има многу повеќе можности од стандардниот победник/погубен. Можно е да се обложувате на елементи од играта како што се повеќе постигнати поени до полувремето, хендикеп или бројот на прекршоци на даден играч. Понудата е многу голема и прилагодена на индивидуалниот спорт.

Она што секако го издвојува 22Bet е еСпортот. Има неколку главни наслови кои се нудат во букмејкерот. Меѓу нив, CS:GO или Hearthstone не треба да се пропушти. Исто така, можно е да се обложувате на натпревари и турнири на League of Legends и Dota 2, а букмејкерот ги нуди сите големи турнири и лиги. Поради оваа причина, нивната понуда за еСпорт е многу широка.

Casino

Друга од можностите достапни на 22bet е можноста за играње во казино. Ова е услуга која работи на многу високо ниво и различност. Вреди да се тргне од фактот дека ова е најпосетуваниот дел од платформата 22bet, со повеќе од 100 достапни игри. Поради оваа причина, оптимизацијата на страницата е многу важна, која во овој случај е на многу високо ниво. Иако букмејкерот нуди многу популарни наслови како што се бакара, покер, слот игри и блек џек, сè функционира како часовник. Давателите на поединечните услуги играат голема улога во овој случај. Во овој случај може да се издвојат компании како популарните Micograming, Fugaso, Yggdrasil, EvoPlay и Quickspin. Ова обезбедува низа различни игри, од кои некои се невообичаени варијации на најпопуларните наслови.

Спортско обложување и казино во живо

Покрај стандардната можност за ставање спортски облози и играње во казино, букмејкерот има можност за учество во настани во „живот“. Ова значи дека е можно да се постават спортски облози на настани кои се веќе во тек. Оваа можност се однесува на многу настани од првата минута од играта. На овој начин, можно е да се прилагодат облозите на тековните настани на теренот. Ова отклучува нови можности за обложување, вклучително и кој ќе постигне гол следниот. Коефициентите во живо се исто така динамични и нивната вредност зависи од ситуацијата на теренот. Облозите може да се стават со помош на мобилната апликација, што ја зголемува практичноста и функционалноста на страницата.

Покрај спортското обложување, обложувалницата обезбедува можност за играње во казино во живо. Ова е додаток со кој можат да се пофалат најголемите компании на пазарот, па затоа е изненадување што во случајот на младиот 22bet овој аспект функционира без трошка поплака! Сето ова е благодарение на високиот квалитет на давателите на услуги од кои може да се издвојат SA Gaming или LuckyStreak. На овој начин, може да се увери дека покер, рулет или блек џек во живо ќе функционираат беспрекорно. Ова е доста важно бидејќи кога се игра со живи луѓе од целиот свет, непреченото функционирање на страницата е еден од најважните аспекти. Кога некоја опција работи неправилно, може да предизвика многу големи проблеми. Во случајот на 22bet, сепак, ова е маргинално, бидејќи сите игри се одвиваат непречено и без проблем.

Poker

Во оваа најпопуларна игра за коцкање уживаат играчи од целиот свет. Поради оваа причина, исто така, на 22bet е можно да се најдат доста варијанти на оваа игра со карти. Вреди да се спомене дека е можно да се игра со живи луѓе и компјутерски противник. На овој начин, секој може да се обиде во оваа незаменлива игра. Во 22bet, бројот на покер варијанти е многу голем. Од традиционалните тексашки холдем до Aces & Faces или Twister Poker. Земајќи ги предвид сите достапни варијанти на играта, понудата на 22bet е многу широка во споредба со конкуренцијата на пазарот, особено ако се земе предвид ограниченото искуство на брендот на пазарот за коцкање.

Мобилна апликација

Сакајќи да го олесни пристапот до своите услуги, 22bet подготви добро функционална апликација за паметни телефони и таблети. Користејќи го ова решение, може да се пристапи до понудата на обложувалницата од кое било место на земјата со пристап до интернет. Вреди да се знае дека апликацијата ја има истата функционалност како и веб-страницата. Тоа значи дека преку апликацијата може да се вршат трансфери на пари и да се искористи понудата на обложувалницата. Ова значи дека е можно да се ставаат спортски облози и да се играат игри во казино. Двете опции се достапни и во режим во живо. Апликацијата најдобро се презема директно од веб-страницата на букмејкерот, бидејќи не е достапна преку AppStore или Google Play на многу места.

Список на ТОП букмејкери
100% ДО 7500 МКД
Важат условите за бонус
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Важат условите за бонус

50% БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈД ДО 80 ЕВРА

Важат условите за бонус
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Важат условите за бонус
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
Важат условите за бонус
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
Важат условите за бонус

Регистрација

Ефикасната регистрација е клучот за успехот, бидејќи многу играчи посветуваат многу големо внимание на тоа. Ако е премногу комплицирано или бара да се испрати скенирање на лична карта, многу луѓе постапуваат многу воздржано бидејќи тоа е ефективна пречка за луѓето. Во случај на 22bet, едноставно одете на опцијата за креирање нови сметки и изберете ја опцијата „целосна регистрација“. Ова ви овозможува да креирате полноправна сметка на онлајн порталот на букмејкерот со целосна функционалност. На овој начин, сите опции и можности за играње во казино и на облози стануваат достапни. За време на регистрацијата, информациите како што се името на играчот и деталите за адресата не може да се избегнат. Многу е важно да се избере точната валута за порамнување и земја на потекло (особено важно од правен аспект). Лицето што создава сметка треба да ја потврди неговата или нејзината возраст и познавање на правилата за игри на букмејкерот. Во овој случај, за жал, верификацијата е неопходна и мора да се постави лична карта со фотографија или возачка дозвола.

Начини за плаќање

Една од најважните предности на 22bet е како се справува со плаќањата. Ова е многу важен аспект од работењето на секоја обложувачка компанија, бидејќи брзите депозити на вашата сметка овозможуваат многу ефикасно играње во казино и обложување на спортски натпревари. Поради оваа причина, како тоа се прави на 22bet е толку важно. Во овој случај, букмејкерот обезбедува широк спектар на различни опции. Достапни се традиционални решенија како што се едноставни банкарски трансфери и Visa и MasterCard. Како резултат на тоа, нема потреба да се поставува сметка за услугите за надворешен трансфер на средства. Сепак, овие се достапни, а трансферите може да се направат и со помош на Skrill или EcoPayz. Севкупно, постојат 45 различни опции за избор, каде што во повеќето случаи долната граница за депозит е $1. Ова прави депозитите да работат многу непречено и без никакви пречки. Ако сакате да уплатите поголема сума, не треба да се грижите, бидејќи обложувалницата не поставила горна граница.

Што се однесува до повлекувањата од сметката, тие исто така работат многу непречено. Методите се слични на префрлање пари на сметка. Сепак, треба да се запомни дека во случај на платено, границите се малку повисоки. Тие можат да достигнат 500 долари за Visa и MasterCard, но вреди да се напомене дека букмејкерот дозволува трансфер на средства во форма на криптовалути.

Услуги на клиентите

Имајќи предвид дека ова е многу млада компанија, мора да се каже дека грижата за клиентите функционира доста добро. Јасно е дека компанијата од самиот почеток прави многу за своите клиенти. На овој начин, достапна е 24-часовна услуга за поддршка. Пред сè, важно е да се спомене функцијата за разговор. Ова е првото место на кое човек треба да оди доколку има некакви проблеми со функционирањето на порталот. Ако се појават какви било проблеми во врска со работењето на сметката, ова е несомнено местото каде што секој ќе ја најде очекуваната помош. Воедно, вреди да се спомене и телефонскиот контакт. Достапен е на различни јазици, така што играчите од многу континенти можат да ја добијат потребната помош на нивниот јазик. Посериозните проблеми може да се пријават преку адресата на е-пошта обезбедена од обложувалницата.

Резиме

При запознавање со порталот 22bet се добива впечаток дека е многу искусен играч на букмејкерскиот пазар. Ова е многу висок комплимент за компанијата, бидејќи таа работи само кратко време. Сепак, може да се види многу голема и брза прогресија, што резултира со многу богата понуда достапна за играчите. Многу спортски обложувања, особено еСпортови, и добро функционално казино значат дека 22bet може да се пофали со високо ниво на популарност. Игрите во живо функционираат добро, а депозитите и повлекувањата се речиси моментални. Грижата за клиентите функционира добро, иако квалитетот на услугата дополнително ќе се подобрува со текот на времето, а самиот процес на регистрација е многу едноставен. Накратко, 22bet е добро функционален букмејкер со прилично обемна понуда. Без сомнение, тоа е портал со многу висок потенцијал.

1 година ago 714
Заработката на еден фудбалски менаџер може да биде малку помала од самите играчи, па е многу добра. Сепак, патот до станување вистински професионалец и експерт во оваа индустрија е тежок. ...
1 година ago 664
Бидејќи фудбалот е спорт што го гледаат многу милијарди луѓе ширум светот, како што може да очекувате и стадионите се многу големи. Можете да најдете многу големи места на секој ...
1 година ago 742
За време на фудбалски натпревар, првично има 11 играчи во секој тим. Згора на тоа, на клупата за резервни играчи има играчи кои можат да бидат од 7 до 12 ...
1 година ago 694
Титулата за најбогат клуб во светот е доста динамична и зависи од многу фактори. Во денешно време е многу популарно фондовите или арапските шеици да ги откупуваат фудбалските клубови. Тоа ...
1 година ago 538
Мобилните апликации во обложувалниците се начин за лесно и удобно обложување на мобилни уреди како паметни телефони и таблети. Кои букмејкери ги имаат најдобрите апликации? Што точно нудат апликациите за ...
1 година ago 532
Системското обложување ви овозможува да се обложувате на повеќе настани на 1 ливче, но е многу побезбедно решение од класичното акумулаторско обложување. Ако сакате да го намалите ризикот од губење ...
1 година ago 764
Речникот на обложувалниците е многу корисна алатка за да им помогне на помалку искусните коцкари да се движат низ светот на обложувањето. Букмејкерите и коцкарите користат многу термини специфични за ...

22bet България 22bet Brasil 22bet Česko 22bet ES 22bet भारत 22bet Hrvatska 22bet MK 22bet PH 22bet PT 22bet RO 22bet Slovensko
© Copyright 2022